Firma „Anita” wprowadza lody dla wegan!

Wiosna przynosi nowości w ofercie firmy „Anita”. Jedną z nich są lody wegańskie, które w sprzedaży pojawią się w smaku waniliowo-czekoladowym.

Polacy coraz chętniej sięgają nie tylko po nowe smaki lodów, ale także bardziej niszowe produkty. „Anita” jest jednym z pionierów na polskim rynku w produkcji tego typu deserów. Dwa lata temu przedsiębiorstwo jako pierwsze na rynek do masowej sprzedaży wprowadziło lody bez laktozy i bez glutenu, a więc przyjazne dla osób nietolerancjami pokarmowymi. Teraz firma tworzy kolejny niestandardowy produkt, który ma szansę podbić rynek. Jedną z wiosennych nowości „Anity” są lody wegańskie, a więc przeznaczone dla osób, których dieta pozbawiona jest wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym m.in. mleka i śmietany, które wykorzystywane są powszechnie w produkcji lodów.

W Polsce rośnie liczba wegan. Szacuje się, że już 7% społeczeństwa sięga po dietę, z której całkowicie eliminuje się produkty zwierzęce. To nie tylko chwilowa moda, ale coraz powszechniejszy styl życia, w którym świadomie rezygnuje się z produktów odzwierzęcych – mówi Robert Serediuk dyrektor handlowy w firmie „Anita”. – Rosnący odsetek wegan tworzy producentom żywności nowy, ciekawy, ale i coraz chłonniejszy rynek, otwarty na dedykowane wybranym dietom produkty. W przypadku lodów i deserów lodowych jest to dodatkowo wciąż nie do końca zagospodarowany rynek – dodaje.

Nowy produkty działoszyńskiej firmy ma szansę to zmienić. Receptura waniliowo-czekoladowych lodów została w 100% przygotowana w zgodzie z wytycznymi diety wegańskiej. Lody powstają wyłącznie na bazie składników, które powszechnie wykorzystuje się w produktach dla wegan. Są to m.in. białko sojowe, tłuszcz kokosowy, syrop glukozowy, sproszkowanego kakao i ekstraktu z wanilii. – Lody w całości pozbawione są składników pochodzenia zwierzęcego. Nad samym produktem pracowaliśmy ponad rok i wymagał on od nas m.in. sprowadzenia składników ze Stanów Zjednoczonych – mówi.

Nowy produkt Anity będzie sprzedawany w familijnym opakowaniu o pojemności 500 ml i masie 250 g. Póki co dostępny będzie jedynie w smaku waniliowo-czekoladowym. Jego wartość odżywcza w 100 ml będzie wynosiła tylko 90 kcal. – To produkt, który uzupełnia nasz asortyment, zwłaszcza lodów niszowych, a jednocześnie jest odpowiedzią na dzisiejsze trendy konsumenckie. Tworząc nowe smaki, ale także rodzaje lodów zawsze staramy się to mieć na uwadze – mówi Serediuk.

Jednocześnie, jak przyznaje przedstawiciel „Anity”, to nie jedyna nowość z tego segmentu, jaka pojawi się w tym roku w sprzedaży. – Popularność, jaką cieszą się wprowadzone w ostatnich latach 2 smaki lodów bez laktozy i bez glutenów zachęca nas do sięgania po tego typu nowości. Dostrzegamy także coraz większy potencjał w tych produktach – dodaje.

Nowość „Anity” dostępna będzie w sieciach handlowych i dyskontowych. Sugerowana cena to: 4.99 zł.